پیانو

پیانو


پیانو از سازهای صفحه کلیددار و پر طرفدار در ایران است. پیانو بالاترین دامنه صوتی را در بین سازها دارد. نوایی رسا و گوش نواز که هر انسانی را شیفته خود میکند.
پیانو مدل ها و مارک های گوناگونی دارد. برندهای برتر پیانو شامل پیانو دیجیتال، پیانو آکوستیک، پیانو کاوایی، پیانو فازیولی، پیانو یاماها، پیانو بنتلی، پیانو پتروف و… می باشند.

قیمت پیانو با توجه به امکانات و ویژگی های ظاهری و خاص آن متفاوت است. قیمت پیانو کاوایی از ۳۰ میلیون شروع شده و تا ۵۰ الی ۶۰ میلیون میرسد. قیمت پیانو یاماها به دلیل معروفیت و متنوع بودن در مدل ها، از ۵ میلیون شروع تا ۴۰ الی ۵۰ میلیون هم میرسد. پیانو یاماها بهترین پیانو دیجیتال برای شروع است زیرا میتوانند با قیمتی پایین پیانویی نسبتا خوب و مناسب آموزش تهیه کنند. پیانو فازیولی به دلیل طراحی زیبا و منحصربه فرد آن و همچنین منبعی الهام بخش برای بسیاری از هنرمندان، یکی از معروف ترین پیانوهای موجود در جهان است. قیمت پیانو فازیولی بسیار بالا است. اگر میخواهید تا آخر عمرتان تنها یک پیانو بخرید فقط سراغ پیانو فازیولی بروید زیرا کیفیت پیانو فازیولی فوق العاده است! پیانو steinway & sons هم از آن دسته پیانوهایی است که با توجه به سابقه طولانی و مشهوریتشان تنها به نوازندگان واقعی پیشنهاد میشود. قیمت پیانو steinway & sons بسیار بالا بوده و تنها به کار افراد خبره در موسیقی می آید. البته دو سری نسبتا ارزان تر در میان پیانوهای آن ها با چشم میخورد که قیمت پایه آن بین ۳۰ الی ۶۰ میلیون تومان میباشد.

پیانو بنتلی یکی از معروف ترین و زیباترین پیانو موجود در بازار است. کیفیت پیانو بنتلی از زبان نوازندگان آن محشر و اغواگر است. از نظر کیفیت کلاویه ها و نمونه صدای آن، تمامی انتظارات را برآورده میکند. از نظر طراحی ظاهری پیانو بنتلی درخشندگی و جلوه ای محسور کننده دارد.
شاید برای خیلی از علاقه مندان به پیانو این سوال پیش بیاید که پیانو آکوستیک چیست؟! و یا پیانو دیجیتال چیست؟! پیانو آکوستیک یا مکانیکی و پیانو دیجیتال یا الکترونیکی میباشد‌. پیانو دیجیتال در واقع پیانویی با کیبورد الکترونیکی می باشد که به عنوان جایگزینی برای پیانو آکوستیک وارد بازار شده اند زیرا قیمت پیانوهای آکوستیک بسیار زیاد است و تقریبا جابه جایی و حمل و نقل آن و همچنین فضایی که اشغال میکند بسیار زیاد است و مهم ترین مشکل نگهداری و تنظیم سالانه آن است که هزینه بسیار زیادی در بر دارد. قیمت پیانو آکوستیک ارزانترین از پنج میلیون شروع و گرانترین به ۲۰۰ میلیون تومان میرسد. قیمت پیانو دیجیتال از سه میلیون شروع شده و تا ۶۰ میلیون میرسد. بهترین برند پیانو دیجیتال در ایران یاهاما است که در کنار قیمت مناسب برای شروع نواختن، امکاناتی ویژه و عالی ارائه میدهد. برای خرید پیانو و یا فروش پیانو دیجیتال میتوانید به نمایندگی پیانو یاماها در اکثر شهرهای ایران مراجعه کنید، حتی شما میتوانید به صورت خرید و فروش اقساطی پیانو دیجیتال در این نمایندگی ها اقدام کنید.

به دلیل تنوع و رقابت بالایی که امروزه در بازار پیانو وجود دارد نمیتوان به طور قطع گفت بهترین مارک پیانو کدام مارک است، زیرا هر پیانویی با توجه به ظاهر مجذوب کننده اش و امکاناتی که دارد در نوع خودش بهترین است. در سالهای گذشته طبق آمار و ارقام بهترین پیانو آکوستیک از برند اشتاین وی اند سانز بوده، در سری پیانو دیجیتال سری MP شرکت کاوایی بوده و از سری پیانوهای خانگی کاسیو از بهترین ها بوده است.

پیانو از سازهای لوکس به حساب می آید و به همین دلیل قیمت های بالایی دارد. برای شروع به نواختن و آموزش پیانو بهتر است از ارزان ترین پیانوها شروع کرد. قیمت پیانو ارزان از دو میلیون شروع میشود. اگر به برند خاصی از پیانو علاقه مند هستید ولی بودجه ای که دارید به خرید آن برند و مدل نمیرسد میتوانید شانس خود را در پیانوهای دست دوم جست و جو کنید. قیمت پیانو دست دوم در هر برندی متفاوت است ولی میتوانید با حداقل نصف قیمت اصلی آن پیانو را خریداری کنید. برای مثال پیانو پتروف پیانویی با امکانات عالی و قیمت بالایی است شما اگر از عشاقان این برند هستید میتوانید پیانو پتروف دست دوم را تهیه کنید و در حین نواختن از هر لحظه اش لذت ببرید. البته در خرید پیانو دست دوم باید دقت کنید. ابتدا در سایت های گوناگون راهنمای خرید پیانو دست دوم را بخوانید، با نحوه خرید و ویژگی هایی که یک پیانو دست دوم باید داشته باشد آشنا شوید و بعد با توجه به بودجه خود به خرید پیانو بروید‌. در این راه اگر از افراد متخصص در آلات موسیقی کمک بگیرید خرید مطمئن تری خواهید داشت.
برای آموزش پیانو و یادگیری این ساز منحصر به فرد میتوانید در کلاس های آموزش پیانو ثبت نام کرده و زیر نظر بهترین اساتید نحوه نواختن این ساز را بیاموزید. اما اگر به هر دلیلی نمیتوانید به کلاس آموزش پیانو بروید میتوانید پکیج آموزش پیانو را از اینترنت دانلود و یا خریداری کنید و خودتان در منزل با تمرین و تلاش متداوم پیانو را بیاموزید.
 

  نی کده
  موسیقی، هنری مقدس است و بایستی نگاهی ویژه به آن داشت. هنر موسیقی، تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خداداد است. گروه فرهنگی هنری نی کده با هدف گرد آوردن هنرمندان و با توجهی به خاص به این موضوع جهت اعتلای هرچه بیشتر هنر اول در این مرز و بوم، در صدد است تا تمامی توان خود را در جذب اساتید و هنرمندانی که سال ها خاک این هنر را سرمه چشمانشان کرده اند و اکنون بنا به دلایلی از این عرصه کنار رفته اند را جذب و مرزهای دانش موسیقیایی که سالها در اذهان این اساتید نقش بسته را نسل به نسل منتقل کند

  آدرس
  .....
  تلفن:
  09913626212
  ایمیل
  info@neykade.com
  سبد خرید