پیانو

پیانو

پیشینه ساز پیانو

پیانو از سازهای صفحه کلیددار و پر طرفدار در ایران است. پیانو بالاترین دامنه صوتی را در بین سازها دارد. این ساز توانایی تولید فرکانس هایی بین 27 تا 4186 هرتز را دارد. پیانو از 8 اُکتاو تشکیل شده است. نوایی رسا و گوش نواز که هر انسانی را شیفته خود میکند. پیانو مدل ها و مارک های گوناگونی دارد.

 Ludwig van Beethoven – sonata no. 14 in c sharp minor ‘moonlight’
برندهای برتر پیانو شامل :
پیانو دیجیتال، پیانو آکوستیک، پیانو کاوایی، پیانو فازیولی، پیانو یاماها، پیانو بنتلی، پیانو پتروف و…می باشند.

مخترع پیانو

نخستین بار ساز پیانو در سال 1700 میلادی توسط فردی ایتالیایی به نام “بارتولومئو کریستافوری” خلق گردید.  
گذری بر انواع پیانو

یاماها : پیانو یاماها بهترین پیانو دیجیتال برای شروع است. زیرا می توانند با قیمتی پایین پیانویی نسبتا خوب و مناسب آموزش تهیه کنند.

فازیولی : پیانو فازیولی یکی از معروف ترین پیانوهای موجود در جهان است. علت آن: طراحی زیبا و منحصر به فرد آن می باشد. همچنین منبعی الهام بخش برای بسیاری از هنرمندان است. قیمت پیانو فازیولی بسیار بالا است. اگر میخواهید تا آخر عمرتان تنها یک پیانو بخرید فقط سراغ پیانو فازیولی بروید. زیرا کیفیت پیانو فازیولی فوق العاده است!

پیانو steinway & sons : این مدل از آن دسته پیانوهایی است که با توجه به سابقه طولانی و مشهوریتشان تنها به نوازندگان واقعی پیشنهاد می شود. قیمت پیانو steinway & sons بسیار بالا بوده و تنها به کار افراد خبره در موسیقی می آید. البته دو سری نسبتا ارزان تر در میان پیانوهای آن ها با چشم میخورد. قیمت پایه آن ها بین ۳۰ الی ۶۰ میلیون تومان می باشد.

پیانو بنتلی : یکی از معروف ترین و زیباترین پیانو موجود در بازار “پیانو بنتلی” است.
کیفیت پیانو بنتلی از زبان نوازندگان آن محشر و اغواگر است. از نظر کیفیت کلاویه ها و نمونه صدای آن، تمامی انتظارات را برآورده میکند. از نظر طراحی ظاهری پیانو بنتلی درخشندگی و جلوه ای محسور کننده دارد.

شاید برای خیلی از علاقه مندان به پیانو این سوال پیش بیاید که پیانو آکوستیک چیست؟!
و یا پیانو دیجیتال چیست؟!

پیانو آکوستیک و پیانو دیجیتال

پیانو آکوستیک یا مکانیکی و پیانو دیجیتال یا الکترونیکی میباشد‌.

پیانو دیجیتال در واقع پیانویی با کیبورد الکترونیکی می باشد. این نوع پیانو، به عنوان جایگزینی برای پیانو آکوستیک وارد بازار شده اند. زیرا قیمت پیانوهای آکوستیک بسیار بالا است. به علاوه جابه جایی و حمل و نقل آن و همچنین فضایی که اشغال می کند حائز اهمیت است. همچنین مهم ترین مشکل نگهداری و تنظیم سالانه آن است که هزینه بسیار زیادی در بر دارد.

هزینه های پیانو

قیمت پیانو  : پیانو از سازهای لوکس به حساب می آید. به همین دلیل قیمت های بالایی نیز دارد. قیمت پیانو با توجه به امکانات و ویژگی های ظاهری و خاص آن متفاوت است.

قیمت پیانو آکوستیک

ارزانترین از پنج میلیون شروع و گرانترین به ۲۰۰ میلیون تومان میرسد. قیمت پیانو دیجیتال از سه میلیون شروع شده و تا ۶۰ میلیون میرسد.

قیمت پیانو کاوایی

از ۳۰ میلیون شروع شده و تا ۵۰ الی ۶۰ میلیون می رسد.

قیمت پیانو یاماها

به دلیل معروفیت و متنوع بودن در مدل ها، از ۵ میلیون شروع تا ۴۰ الی ۵۰ میلیون هم می رسد.

معرفی بهترین مارک پیانو

بهترین برند پیانو دیجیتال در ایران یاهاما است. یاماها، در کنار قیمت مناسب برای شروع نواختن، امکاناتی ویژه و عالی ارائه می دهد.

خرید و فروش پیانو

برای خرید پیانو و یا فروش پیانو دیجیتال می توانید به نمایندگی پیانو یاماها در اکثر شهرهای ایران مراجعه کنید.

خرید و فروش اقساطی پیانو : حتی شما میتوانید به صورت خرید و فروش اقساطی پیانو دیجیتال در این نمایندگی ها اقدام کنید. به دلیل تنوع و رقابت بالایی که امروزه در بازار پیانو وجود دارد نمی توان به طور قطع گفت بهترین مارک پیانو کدام مارک است. زیرا هر پیانویی با توجه به ظاهر مجذوب کننده اش و امکاناتی که دارد در نوع خودش بهترین است.

پیانو های منتخب در سال های گذشته

در سال های گذشته طبق آمار و ارقام بهترین پیانو آکوستیک از برند “اشتاین وی اند سانز” بوده است. همچنین در سری پیانو دیجیتال سری MP شرکت کاوایی بوده است و از سری پیانوهای خانگی کاسیو از بهترین ها بوده است.

Moonlight Sonata Allegretto
رهنمودهای مهم در گام های نخستین فراگیری پیانو

برای شروع به نواختن و آموزش پیانو بهتر است از ارزان ترین پیانوها شروع کرد. قیمت پیانو ارزان از دو میلیون شروع میشود. اگر به برند خاصی از پیانو علاقه مند هستید ولی بودجه ای که دارید به خرید آن برند و مدل نمیرسد میتوانید شانس خود را در پیانوهای دست دوم جست و جو کنید.

پیانو دست دوم

قیمت پیانو دست دوم در هر برندی متفاوت است ولی می توانید با حداقل نصف قیمت اصلی آن پیانو را خریداری کنید. برای مثال پیانو پتروف پیانویی با امکانات عالی و قیمت بالایی است شما اگر از عشاقان این برند هستید میتوانید پیانو پتروف دست دوم را تهیه کنید و در حین نواختن از هر لحظه اش لذت ببرید.

البته در خرید پیانو دست دوم باید دقت کنید.

خرید پیانو دست دوم

ابتدا در سایت های گوناگون  راهنمای خرید پیانو دست دوم را بخوانید، بانحوه خرید و ویژگی هایی که یک پیانو دست دوم باید داشته باشد آشنا شوید، و بعد با توجه به بودجه خود به خرید پیانو بروید‌. در این راه اگر از افراد متخصص در آلات موسیقی کمک بگیرید خرید مطمئن تری خواهید داشت.

آموزش پیانو

برای آموزش پیانو و یادگیری این ساز منحصر به فرد میتوانید در کلاس های آموزش پیانو ثبت نام کرده و زیر نظر بهترین اساتید نحوه نواختن این ساز را بیاموزید. اما چنانچه به هر دلیلی نمیتوانید به کلاس آموزش پیانو بروید، می توانید پکیج  آموزش پیانو را از اینترنت دانلود و یا خریداری کنید و خودتان در منزل با تمرین و تلاش متداوم پیانو را بیاموزید. 

 Moonlight Sonata Presto.Ludwig van Beethoven-1770

  نی کده
  موسیقی، هنری مقدس است و بایستی نگاهی ویژه به آن داشت. هنر موسیقی، تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خداداد است. گروه فرهنگی هنری نی کده با هدف گرد آوردن هنرمندان و با توجهی به خاص به این موضوع جهت اعتلای هرچه بیشتر هنر اول در این مرز و بوم، در صدد است تا تمامی توان خود را در جذب اساتید و هنرمندانی که سال ها خاک این هنر را سرمه چشمانشان کرده اند و اکنون بنا به دلایلی از این عرصه کنار رفته اند را جذب و مرزهای دانش موسیقیایی که سالها در اذهان این اساتید نقش بسته را نسل به نسل منتقل کند

  آدرس
  .....
  تلفن:
  09190000000
  ایمیل
  info@neykade.com
  سبد خرید