گیتار بیس

گیتار بیس

گیتار بیس (bass guitar)

پاول توتمارک (موزیسین و مخترع معروف اهل سیاتل-واشینگتن) در دهه 1930 میلادی برای اولین بار گیتار الکتریک بیس را با 4 سیم و بدنه توپر به اندازه 5/30 اینچ با قابلیت نواختن افقی، خلق نمود.
گیتار بیس / گیتار باس : سازی زهی که توانایی صدادهی با بسامد (فرکانس) و تُن پایین را دارد و این صداها توسط :
" آمپلی فایر" تقویت می گردد. میتوان گفت که گیتار بیس و امپلیفایر درکنار هم معنا می یابند.
آمپلی فایر: به معنای تقویت کننده می باشد و در سیستم های الکتریکی نقش تقویت صداهای الکترونیکی را به عهده دارند.
بدنه توپر این ساز که از چوب ساخته می شود و نوع 4 سیم گیتار بیس، معمول ترین این ساز در بازار است و کوک گیتار بیس همانند کنترباس کوک می باشد. از انواع گیتار بیس می توان به گیتار بیس آکوستیک، گیتار بیس برقی، گیتار بیس الکتروآکوستیک و … اشاره نمود که هرکدام مدل های متفاوتی را دارا می باشند و می توانید در فروشگاه های فروش گیتار بیس آنها را بررسی و تست نمایید. صدای گیتار آکوستیک بیشتر با پیچیدن آن در چوب گیتار خودنمایی می کند و این ویژگی باعث می شود که شما بدون نیاز به آمپلیفایر، صدایی پُر و گیرا داشته باشید و در اصل گیتار بیس آکوستیک دارای 6 سیم  می باشد. از نمونه های پرطرفدار آنها : گیتار بیس وارویک، گیتار بیس فرتلس می باشند.
فندر، یاماها، Warwick، آیبانز،Spector و … از جمله مهم‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی بیس هستند.
قیمت گیتار بیس براساس محل ساخت، کیفیت قطعات و چوب بکار رفته در آن، شرکت سازنده و برند و . . تعیین می گردد.


گیتار بیس یا گیتار باس؟

 باس به معنای صداهایی با فرکانس پایین می باشد و بیس به معنای پایه و اساس است. نوع تلفظ این ساز در هر کشور متفاوت است و ممکن است شما در تلفظ این نام، هردو کلمات را بشنوید. البته بیشترین کاربرد آن باس می باشد. در موسیقی مدرن از لحاظ هارمونی و ریتم، نقش گیتار بیس انکار ناپذیر می باشد و نوازندگی گیتار باس بخش اصلی یک گروه موسیقی را تشکیل داده و حضور صدای گیتار بیس اساس و پایه سایر صداها می باشد.
 

بهترین نوازنده گیتار بیس جهان: در لیست بهترین نوازندگان گیتار بیس اسامی زیر جای گرفته اند:
1. پیت تاونزند
2. ادی ون هیلن
3. چاک بری
4. جف بک
5. جیمی هندریکس و . . .
تفاوت گیتار بیس و الکتریک
گیتار الکتریک همان گیتار برقی می باشد که معمولا صدای گیتار الکتریک در سبک های راک، متال، بلوز، جاز، هیپ هاپ، و . . . مطرح می باشد.گیتار بیس از لحاظ ظاهر تقریبا مشابه الکتریک می باشد و تفاوت های آنها در:
1. میزان بندی 2. کشیدگی و بلندتر بودن دسته گیتار است.
 

گیتار بیس
گیتار بیس
گیتار بیس
گیتار بیس


تفاوت گیتار بیس و الکتریک
گیتار الکتریک همان گیتار برقی می باشد که معمولا صدای گیتار الکتریک در سبک های راک، متال، بلوز، جاز، هیپ هاپ، و . . . مطرح می باشد.گیتار بیس از لحاظ ظاهر تقریبا مشابه الکتریک می باشد و تفاوت های آنها در :
1. میزان بندی 2. کشیدگی و بلندتر بودن دسته گیتار است.
 

  نی کده
  موسیقی، هنری مقدس است و بایستی نگاهی ویژه به آن داشت. هنر موسیقی، تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خداداد است. گروه فرهنگی هنری نی کده با هدف گرد آوردن هنرمندان و با توجهی به خاص به این موضوع جهت اعتلای هرچه بیشتر هنر اول در این مرز و بوم، در صدد است تا تمامی توان خود را در جذب اساتید و هنرمندانی که سال ها خاک این هنر را سرمه چشمانشان کرده اند و اکنون بنا به دلایلی از این عرصه کنار رفته اند را جذب و مرزهای دانش موسیقیایی که سالها در اذهان این اساتید نقش بسته را نسل به نسل منتقل کند

  آدرس
  .....
  تلفن:
  09190000000
  ایمیل
  info@neykade.com
  سبد خرید