کُر آنگله

New Page 4

کُر آنگله
ساز کر آنگله، یکی از اعضای خانواده ساز ابوا می باشد که طول ساز 1.5 برابر ابوا است و سازی بادی چوبی و دو زبانه و دارای قمیش می باشد. صدای کر آنگله از ابوا بم تر است و ساختار کر آنگله خصوصا در انتهای بدنه ساز که شکلی گلابی مانند دارد آن را از ابوا تفکیک می نماید. کلید کر آنگله "کلید سل" می باشد و این ساز جزء سازهای انتقالی محسوب می گردد که صدای آن 3.5 پرده یا یک پنجم درست از نت آن بم تر است. برخی این ساز را با نام "ابوا بم" خطاب می نمایند. برخی بر این باورند که نام این ساز از کلمه فرانسوی به معنی "کر زاویه دار" که اشاره به خمیدگی قمیش و دهانی ساز دارد گرفته شده است.
 

بسیاری از افراد به اشتباه ساز کر انگله را با هورن اشتباه می گیرند. اگرچه هردو از یک خانواده محسوب می گردند اما می بایست این نکته را مورد توجه قرار داد که هورن سازی بادی برنجی می باشد و هم از لحاظ جنس و هم صدا و هم ظاهر با یکدیگر تفاوت دارند.

  نی کده
  موسیقی، هنری مقدس است و بایستی نگاهی ویژه به آن داشت. هنر موسیقی، تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خداداد است. گروه فرهنگی هنری نی کده با هدف گرد آوردن هنرمندان و با توجهی به خاص به این موضوع جهت اعتلای هرچه بیشتر هنر اول در این مرز و بوم، در صدد است تا تمامی توان خود را در جذب اساتید و هنرمندانی که سال ها خاک این هنر را سرمه چشمانشان کرده اند و اکنون بنا به دلایلی از این عرصه کنار رفته اند را جذب و مرزهای دانش موسیقیایی که سالها در اذهان این اساتید نقش بسته را نسل به نسل منتقل کند

  آدرس
  .....
  تلفن:
  09190000000
  ایمیل
  info@neykade.com
  سبد خرید