کر

New Page 5

کُر (هورن)
سازی که نام فرانسوی آن کُر می باشد و نام انگلیسی آن هورن یا فرنچ هورن است.
این سازها در رده سازهای بادی برنجی می باشد و در فرانسه با الهام گیری از شیپور شکاری ساخته شده است. اغلب نوازندگان آن را هورن می نامند در حالیکه فرانسوی ها آن را با نام کر می شناسند.
 

New Page 6

ساختار ساز هورن
ساختار ساز کر به اینصورت می باشد که لوله های خمیده و مارپیچ ظاهر آن را فراگرفته است و معمولا زیر و بمی نت ها در این ساز به نوع دمیدن در آن باز می گردد و علاوه بر این مورد می توان با جابجایی انگشتان در قسمت زنگ ساز این تنوع صدایی را ایجاد نمود. لوله های ساز نیز همانند ساکسوفون از بخش دهانی آن باریک و هرچه به بخش انتهایی نزدیک می گردد ضخیم تر می شود. کلید هورن یا نت فا (خط چهارم) می باشد و یا "کلید سل" است.
ساز هورن یا کر جزء سازهای انتقالی می باشد و حدودا 3.5 پرده بم تر از نت نوشته شده صدادهی دارد.

New Page 1

برای آشنایی بیشتر با صدای ساز هورن و نحوه نواختن هورن، نی کده شما را به دیدن کلیپ زیر دعوت می نماید.

  نی کده
  موسیقی، هنری مقدس است و بایستی نگاهی ویژه به آن داشت. هنر موسیقی، تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خداداد است. گروه فرهنگی هنری نی کده با هدف گرد آوردن هنرمندان و با توجهی به خاص به این موضوع جهت اعتلای هرچه بیشتر هنر اول در این مرز و بوم، در صدد است تا تمامی توان خود را در جذب اساتید و هنرمندانی که سال ها خاک این هنر را سرمه چشمانشان کرده اند و اکنون بنا به دلایلی از این عرصه کنار رفته اند را جذب و مرزهای دانش موسیقیایی که سالها در اذهان این اساتید نقش بسته را نسل به نسل منتقل کند

  آدرس
  .....
  تلفن:
  09190000000
  ایمیل
  info@neykade.com
  سبد خرید