ویولنسل (Cello)

ساز ویولنسل – ویولن سل يا چلو ( Cello or Violoncello)

کوک ساز ویولنسل

نام دیگر ساز چلو : ویولنسل، ویولونسل یا ویلنسل است. این ساز از آلتو بزرگ تر می باشد. نوازندگان این ساز یا همان: سولیست، در تک نوازی ها (سلو) و در گروه نوازی ها مانند ارکسترهای مجلسی یا سمفونیک فعالیت می کنند. در رابطه با کوک ویولنسل، می‌توان بیان نمود که : سیم ویولنسل، نسبت به سیم های ویولا در 1 اکتاو پایین تر کوک می شود. بنابراین صدای ویولنسل، (چلو) از آلتو بم تر است. ویولنسل، بین پای نوازنده قرارگرفته و از طریق میله ای که در قسمت زیرین ساز قرار دارد بر روی زمین قرار می گیرد.

سولیست یعنی چه ؟

نام سولیست، به نوازندگان ویولنسل، تعلق دارد. ویولونسل نوازنده چیره دست خود را می طلبد که علاوه بر پیاده سازی تکنیک های آرشه ویولونسل جهت شفافیت در صدادهی ساز، بتواند آن را آنگونه که باید نگاه دارد. نواختن قطعه های ویولنسل شاد و ویولنسل غمگین به حال و هوای نوازنده و سلیقه او و یا تم و سبک گروه ارکستر باز می گردد.

اصول نواختن ویولنسل

برای یادگیری ساز ویولنسل-چلو و سپس ویولنسل نوازی، که درست و اصولی انجام گیرد، در ابتدا شما نیازمند خرید ساز ویولنسل-چلو مناسب می باشید. پس از آن می بایست آموزش ساز ویولن سل-چلو را نزد اساتید مجرب فراگیرید. گوش دادن و دانلود آهنگ ساز ویولنسل در سبک های مختلف هم میتواند گوش موسیقیایی شما را پرورش دهد. اما برای خرید ویولنسل نیازمند شناخت و آگاهی از برندهای مختلف این گروه و قیمت ساز ویولنسل-چلو می باشید. بنابراین می بایست لیست قیمت ویولن سل در بازار را جستجو و در این زمینه کسب آگاهی نمایید.

خرید آنلاین ساز

خرید آنلاین ویولن سل، ممکن است برای شما دردسرساز باشد. بنابراین بهتر است که قبل از هر پرداختی ساز انتخابی خود را رویت نموده و صدای آن را بشنوید. همچنین در نخستین گام خود می توانید با خرید ویولن سل دست دوم، میزان علاقه مندی و استعداد خود را در این ساز محک زده و از قیمت ویولن سل ارزان شروع به پای گذاشتن در این راه نمایید.

ساز ویولنسل(چلو)
ویولنسل(چلو)

مدت زمان یادگیری ویولن سل ارتباط مستقیمی با 3 عامل دارد :

1. تشخیص استاد در انتخاب مناسب ترین منابع و مطالب و توانایی او در انتقال تکنیک های نوازندگی
2. میزان استعداد و علاقه مندی هنرجو در یادگیری
3. میزان زمان تمرین و تکرار هنرجو

ویولنسل الکتریک

ویولن سل الکتریک هم نوع دیگری از این ساز است که از لحاظ بدنی باریک تر و سبک تر بوده و در اندازه و مدل های گوناگونی موجود می باشد و در سایر موارد مانند کوک و لوازم جانبی با ساز چلو یکسان است. 

ویونسل
ویولن سل الکتریک

  نی کده
  موسیقی، هنری مقدس است و بایستی نگاهی ویژه به آن داشت. هنر موسیقی، تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خداداد است. گروه فرهنگی هنری نی کده با هدف گرد آوردن هنرمندان و با توجهی به خاص به این موضوع جهت اعتلای هرچه بیشتر هنر اول در این مرز و بوم، در صدد است تا تمامی توان خود را در جذب اساتید و هنرمندانی که سال ها خاک این هنر را سرمه چشمانشان کرده اند و اکنون بنا به دلایلی از این عرصه کنار رفته اند را جذب و مرزهای دانش موسیقیایی که سالها در اذهان این اساتید نقش بسته را نسل به نسل منتقل کند

  آدرس
  .....
  تلفن:
  09190000000
  ایمیل
  info@neykade.com
  سبد خرید