فلوگل هورن

فلوگل هورن (Flugelhorn)

جنس فلوگل هورن از برنج بوده و در دسته سازهای بادی قرار دارد. می توان این ساز را از اعضای خانواده شیپور و کورنت دانست. البته صدای فلوگل هورن از صدای کورنت پخته تر و گرم تر می باشد. معنی فلوگل هورن ” شیپور جناحی ” می باشد که در زبان آلمانی معنای فلوگل “بال” است و به اعتقاد عموم، این ساز در جنگ ها و برای فراخوانی جناح هر سپاه مورد استفاده قرار می گرفته است. نخستین بار مایلز دیویس، موسیقی دان برجسته سبک جاز که تاثیر زیادی به ویژه از جنگ جهانی دوم در این سبک ایفا نمود در آلبوم (Miles Ahead)  خود فلوگل هورن را بکار برد.

معمولا کوک فلوگل هورن در “سی بمل” و گاهی در “دو” نیز تنظیم می گردد. ساز فلوگل هورن نخستین بار در آلمان کشف شد و نخستین نسخه این ساز در سال 1828 در برلین و توسط “هنریش استولزل” ساخته و پرداخته شد. ساختمان فلوگل هورن شامل 3 دریچه پیستونی بوده که توسط انگشتان نوازنده بکار گرفته می شوند. البته انواع فلوگل هورن مدرن هم با 4 دریچه وجود دارد.

  نی کده
  موسیقی، هنری مقدس است و بایستی نگاهی ویژه به آن داشت. هنر موسیقی، تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خداداد است. گروه فرهنگی هنری نی کده با هدف گرد آوردن هنرمندان و با توجهی به خاص به این موضوع جهت اعتلای هرچه بیشتر هنر اول در این مرز و بوم، در صدد است تا تمامی توان خود را در جذب اساتید و هنرمندانی که سال ها خاک این هنر را سرمه چشمانشان کرده اند و اکنون بنا به دلایلی از این عرصه کنار رفته اند را جذب و مرزهای دانش موسیقیایی که سالها در اذهان این اساتید نقش بسته را نسل به نسل منتقل کند

  آدرس
  .....
  تلفن:
  09190000000
  ایمیل
  info@neykade.com
  سبد خرید