ساز شستی دار

ساز شستی‌دار

سازهای شستی دار، یا همان سازهای کلاویه‌ای، سازهایی هستند که دارای کیبورد می‌باشند. این سازها در اجرای انواع ملودی‌ها توانایی داشته و اغلب دارای کوک خاصی هستند. برخی از این سازها آکوستیک و برخی دیجیتالی هستند. معمولا از سازهای شستی‌دار شناخته شده می‌توان به: پیانو و ارگ اشاره نمود.

اجزای سازهای شستی دار

کیبوردها

کیبوردها معمولا شامل اهرم‌ها و شستی‌هایی می‌باشند که با ترتیب خاصی کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. در اثر فشردن این اهرم‌ها، صداهایی با بسامدهای مشخص تولید می‌شود. هریک از سازها کیبورد خاص خود را دارند. برخی از کیبوردها سنگین، نیمه‌سنگین، سبک می‌باشند. معمولا جنس بدنه ساز و جنس کلاویه‌های سازهای شستی‌دار از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت آن‌ها می‌باشد.

انواع ساز شستی‌دار

از انواع سازهای شستی‌دار، موارد زیر را می‌توان به عنوان نمونه نام برد که توضیحات هریک را می‌توانید در نی‌کده ملاحظه نمایید.

  نی کده
  موسیقی، هنری مقدس است و بایستی نگاهی ویژه به آن داشت. هنر موسیقی، تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خداداد است. گروه فرهنگی هنری نی کده با هدف گرد آوردن هنرمندان و با توجهی به خاص به این موضوع جهت اعتلای هرچه بیشتر هنر اول در این مرز و بوم، در صدد است تا تمامی توان خود را در جذب اساتید و هنرمندانی که سال ها خاک این هنر را سرمه چشمانشان کرده اند و اکنون بنا به دلایلی از این عرصه کنار رفته اند را جذب و مرزهای دانش موسیقیایی که سالها در اذهان این اساتید نقش بسته را نسل به نسل منتقل کند

  آدرس
  .....
  تلفن:
  09190000000
  ایمیل
  info@neykade.com
  سبد خرید