ساز کوبه ای

سازهای کوبه ای

پیشینه سازهای کوبه‌ای، به هزاران سال پیش بازمی‌گردد. به عبارتی می‌توان ساز کوبه‌ای، را قدیمی ترین ساز موسیقی بعد از صدای انسان دانست. معمولا سازهای کوبه ای شامل: انواع ساز کوبه‌ای، با کوک معین و یا  انواع ساز کوبه‌ای بدون کوک تقسیم بندی می‌شوند.
نام دیگر ساز کوبه‌ای، پرکاسیون می باشد.

صدای سازهای کوبه‌ای

 معمولا صدای ساز کوبه ای در اثر خلق نوسان در آن به‌وسیله‌ی ضربه زدن، خراشیدن، سایش و تکان دادن و سایر اعمال مشابه حاصل می‌شود. معمولا سازهای کوبه‌ای وظیفه تامین ضرب‌آهنگ‌ها را در قطعات دارند. اما این بدین معنا نیست که سازهای کوبه‌ای نمیتوانند ملودی‌ها را اجرا نمایند.

ایدیفون‌ها

 برخی از این سازهای کوبه‌ای در دسته سازهای خودصدا (ایدیفون‌ها) قرار دارند. معمولا صدای حاصل از آن‌ها برخاسته از ارتعاش بدنه ساز می‌باشد و نه ارتعاش سیم و یا دمیدن هوا در آن‌ها.

کاربرد سازهای کوبه‌ای

بسیاری از سازهای کوبه‌ای از دوران گذشته در مراسم‌های مذهبی رواج داشته‌اند و یا در مراسم های پایکوبی و جشن خودنمایی می‌کردند. امروزه نواختن سازهای کوبه‌ای به همان رسوم گذشته در بسیاری از مراسم‌ها قابل رویت می‌باشند.

 انواع سازهای کوبه‌ای

مسئول نگه داشتن ضرب در همه ارکسترها سازهای کوبه‌ای هستند. این سازها دارای انواع گوناگونی می‌باشند. معمولا هر برند تعداد زیاد و متنوعی از هر ساز کوبه‌ای را ارائه می‌نماید. همین امر سبب می‌شود که در هنگام انتخاب ساز مورد نظر خود از این گروه سازهای خاص، انتخاب‌های زیادی داشته باشید.

رقابت تولیدکنندگان سازهای کوبه ای!

معمولا همسان با سازهای کوبه‌ای موجود در بازار، علاقه‌مند و نوازنده آن‌ها نیز وجود دارند. همین مورد باعث انگیزه ادامه تولید برای برند‌های فعال در این زمینه شده است. علاوه بر این مورد، حتی برندهایی به بازار سازهای کوبه‌ای وارد شده‌اند که تا قبل از این تنها به تولید سازهایی انحصاری می‌پرداختند.

کوک سازهای کوبه‌ای

  نی کده
  موسیقی، هنری مقدس است و بایستی نگاهی ویژه به آن داشت. هنر موسیقی، تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خداداد است. گروه فرهنگی هنری نی کده با هدف گرد آوردن هنرمندان و با توجهی به خاص به این موضوع جهت اعتلای هرچه بیشتر هنر اول در این مرز و بوم، در صدد است تا تمامی توان خود را در جذب اساتید و هنرمندانی که سال ها خاک این هنر را سرمه چشمانشان کرده اند و اکنون بنا به دلایلی از این عرصه کنار رفته اند را جذب و مرزهای دانش موسیقیایی که سالها در اذهان این اساتید نقش بسته را نسل به نسل منتقل کند

  آدرس
  .....
  تلفن:
  09190000000
  ایمیل
  info@neykade.com
  سبد خرید