ابوا

New Page 1

ابوا
ساز ابوا
در گروه سازهای بادی چوبی و قمیشی قرار می گیرد. این ساز در سده 17 میلادی در فرانسه و در دوره باروک خلق گردید. در این دوره ابوا از سازی به نام "شاون" پدید آمد که در گام های ابتدایی دارای 2 کلید بود.
ابوا در اصل سازی کلاسیک و غربی می باشد که در ارکسترها حضور دارد و اغلب به دلیل کوک ابوا که بسیار دقیق می باشد، تمامی سازها نیز کوک اولیه خود را از ابوا دریافت می نمایند.
معمولا نت های ابوا بر مبنای "کلید سل" می باشند. نواختن ابوا نسبت به سایر سازها از جمله کلارینت و فلوت پیچیده تر و فراگیری دوره آموزش ابوا نیز طولانی تر خواهد بود. محدوده صوتی ابوا در حدود 3 اُکتاو می باشد.
 

ابوا
New Page 2

از نوابغ تاریخ موسیقی کسانی چون موتزارت و باخ و رهبر ارکستر آلمانی به نام ریچارد اشتراوس در زمینه ساز ابوا کنسرتو هایی نوشته اند.
کنسرتو : قطعه موسیقی که در آن فردی نوازنده اصلی بوده و سایر ارکستر جهت همراهی او گرد هم آمده اند و معمولا این قطعه موسیقی در 3 موومان تنظیم می گردد.
اولین فردی که در موسیقی جاز پای ساز ابوا را باز نمود "یوسف لطیف" بود که خود نیز اولین تکنوازی جاز با ابوا را اجزا نمود.
یوسف لطیف دکتری موسیقی و آهنگساز و نوازنده امریکایی بود که به جهت تلفیق موسیقی شرقی و جاز بنده جایزه گرمی شد.
 

ساز ابوا
New Page 3

نوازندگان ابوا
از جمله نوازندگان ابوا که برخی از آن ها خود جزء اساتید ابوا نیز بوده اند می توان چنین نام برد :
اوژن ایزوتوف
آلبرخت مایر
یوسف لطیف
الن دووا
هاینز هالیگر
کاترین نیدلمن
جنیفر پاول
جو والش
و . . .
 

ابوا ساز

هم نوازی ابوا با دیگر ساز ها

  نی کده
  موسیقی، هنری مقدس است و بایستی نگاهی ویژه به آن داشت. هنر موسیقی، تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خداداد است. گروه فرهنگی هنری نی کده با هدف گرد آوردن هنرمندان و با توجهی به خاص به این موضوع جهت اعتلای هرچه بیشتر هنر اول در این مرز و بوم، در صدد است تا تمامی توان خود را در جذب اساتید و هنرمندانی که سال ها خاک این هنر را سرمه چشمانشان کرده اند و اکنون بنا به دلایلی از این عرصه کنار رفته اند را جذب و مرزهای دانش موسیقیایی که سالها در اذهان این اساتید نقش بسته را نسل به نسل منتقل کند

  آدرس
  .....
  تلفن:
  09913626212
  ایمیل
  info@neykade.com
  سبد خرید